|
Our Media/Results from California CIF NS XC Finals - Northern Section
Our Results
2014 Results - California CIF NS XC Finals - Northern SectionPublished by DyeStatCAL.com on Nov 13th 2014, 6:22pm
Website:Click here Mens 3 Mile Varsity
=========================================================================
Name Year School Final
=========================================================================
1 Ben Harper 11 Trinity 15:55.80
2 Chris Morzenti 11 Mt Shasta 16:03.49
3 Matt Jochim 12 Yreka 16:16.10
4 Tyler Younkers 12 University Prep 16:21.55
5 Brenden Berry 12 Yreka 16:22.85
6 Riley Davis 12 Shasta 16:28.77
7 Masen Becerril 11 Paradise 16:33.47
8 Jacob Hill 12 Yreka 16:36.93
9 Zach Baldwin 11 West Valley 16:43.48
10 Donald Leedy 11 West Valley 16:46.56
11 Jacob Graber 12 Chico 16:52.91
12 Tony Hubbell 12 Pleasant Valley 16:53.80
13 Michael Cramer 10 University Prep 16:55.31
14 Samuel Grafe 11 Shasta 17:00.22
15 Liam Monninger 11 Chico 17:03.51
16 Matt Ward 12 Yreka 17:05.23
17 Kendrick Aragon 12 Central Valley 17:05.65
18 Henry Cowan-Larkin 11 Hamilton City 17:06.02
19 Chris Prielipp 12 Enterprise 17:07.38
20 Andrew Skoy 10 Shasta 17:07.94
21 Noah Bland 10 Shasta 17:09.25
22 Jaden Anderson 10 Mt Shasta 17:11.07
23 Shayne Morrissey 11 Pleasant Valley 17:11.51
24 Chris Meeder 10 West Valley 17:11.91
25 Michael Martin 10 Etna 17:12.38
26 Isaac Fernandez 9 Yreka 17:13.16
27 Forrest Moore 10 University Prep 17:14.05
28 Cesar Rios 9 Corning 17:14.69
29 Brian Hastings 9 Las Plumas 17:15.02
30 Erik Rios 12 Corning 17:15.71
31 Eduardo Blancas 11 Corning 17:17.33
32 Gabe Cheek 11 West Valley 17:26.00
33 Storm Oliver 12 Yreka 17:28.02
34 Brent Hunter 11 Shasta 17:36.16
35 Cooper Park-Thomas 10 Shasta 17:44.33
36 Ryan Corless 12 Foothill (Palo Cedro) 17:46.51
37 Joel Aguilar 11 Corning 17:46.88
38 Luke Clements 11 University Prep 17:47.32
39 Nico Lupacchino 11 Yreka 17:50.61
40 Eric Morefield 9 West Valley 17:52.47
41 Austin Mishoe 9 Corning 17:54.32
42 Alonso Navarro 10 Williams 17:54.67
43 Alec Bell 12 Sutter 17:58.88
44 Max Richmond 10 Shasta 18:04.76
45 Zachary Vaillancourt 11 Colusa 18:10.74
46 Eddy Schilling 12 Paradise 18:11.32
47 Zakaria Lamsiah 11 Colusa 18:11.95
48 Elijah Valderrama 10 Las Plumas 18:12.43
49 Branson Albright 11 Chico 18:13.57
50 Gabriel Fregoso 10 Red Bluff 18:15.83
51 Charlie Puente 11 Chico 18:19.95
52 Trevor Bischel 12 Durham 18:20.83
53 Mitchell Mclaughlin 11 Chico 18:26.66
54 Matt Hatter 12 University Prep 18:28.11
55 Tyler Eck 12 Sutter 18:28.53
56 Steven Finn 12 Oroville 18:28.97
57 Walt Askea 11 Durham 18:29.49
58 Derek Younkers 9 University Prep 18:32.15
59 Ty Thompson 9 Chico 18:38.13
60 Micah Fleming 11 Orland 18:40.34
61 Kenneth Uhler 12 Wheatland 18:41.20
62 Ryan Mccullough 10 Wheatland 18:41.98
63 Ben Mueller 11 West Valley 18:44.33
64 Arturo Servin 12 Corning 18:45.53
65 Kevin Schillig 11 Oroville 18:49.51
66 Adham Rivers 11 Las Plumas 18:53.04
67 Aaron Punzo 9 Orland 18:53.77
68 Karl Parks 12 Red Bluff 18:54.67
69 Isaac Moldenhauer 11 Red Bluff 18:55.18
70 Conner Sousa 10 Red Bluff 18:55.90
71 Jose Montoya 10 Red Bluff 18:57.61
72 Ryan Manji 10 Shasta 18:58.27
73 Alan Chavez 9 Central Valley 19:00.08
74 Zach Hamilton 12 University Prep 19:01.80
75 Dymond Kostenko 9 Las Plumas 19:02.18
76 Noah Iliff 11 Paradise 19:06.41
77 Mike Bratton 11 Modoc 19:06.80
78 Taylor O'Brien 12 Pleasant Valley 19:12.36
79 Cooper Roberts 11 Gridley 19:13.02
80 Joey Perez 10 Central Valley 19:15.42
81 Ivan Urena-Valdes 12 Hamilton City 19:20.16
82 Kevin Williams 12 Yreka 19:22.58
83 Matthew Mills 9 Durham 19:28.55
84 Duncan Ober 11 Chico 19:29.33
85 Rory Sprague 11 Chico 19:30.38
86 Jason Ellis 11 Pleasant Valley 19:30.71
87 Nathaniel Rose 11 Lassen 19:31.62
88 Joseph Brunetta 10 Red Bluff 19:32.97
89 Jacob Driscoll 11 Central Valley 19:34.38
90 Calvin Evans 11 Paradise 19:35.04
91 Dj Passanisi 10 Hamilton City 19:35.73
92 Rafael Perez 10 Colusa 19:36.26
93 Blaine Harris 11 Foothill (Palo Cedro) 19:39.38
94 Morgan Bahen 11 Etna 19:40.46
95 Joe Patterson 11 Durham 19:42.65
96 Ulyses Contreas 12 Corning 19:43.98
97 Alan Iniguez 12 Colusa 19:47.80
98 Garrett Bryan 11 Mt Shasta 19:48.45
99 Ruban Guzman 12 Orland 19:49.18
100 James Bohne 11 Foothill (Palo Cedro) 19:50.62
101 Drew Miller 11 Mt Shasta 19:51.81
102 Tristen Mendenhall 11 Colusa 19:53.06
103 Trenton Ferrera 12 Sutter 19:53.93
104 Travis Nelson 11 Las Plumas 19:54.89
105 Severin Pindell 9 Etna 19:55.37
106 Logan Campostrini 11 Oroville 19:58.18
107 Cody Arvonen 10 Durham 19:58.66
108 Anthony Buccola 10 Durham 19:59.37
109 Colton Peters 11 Paradise 19:59.88
110 Markus Gregory 10 Orland 20:00.27
111 Aaron Nunez 10 Orland 20:00.62
112 Travis Torborg 11 Central Valley 20:00.94
113 Jason Kelly 11 Yreka 20:06.41
114 David Ries 12 Wheatland 20:09.74
115 Trey Bradford 12 Etna 20:10.35
116 Ruben Jaime 12 Etna 20:18.90
117 Jesus Hernandez 12 Williams 20:19.22
118 Daniel Schneider 11 Pleasant Valley 20:21.31
119 Jack Underwood 12 Trinity 20:23.74
120 Kaden Perkins 12 Wheatland 20:24.10
121 Devyn Davis 12 Las Plumas 20:25.82
122 Jesse Martin 9 Etna 20:29.91
123 Noah Parham 12 Foothill (Palo Cedro) 20:31.50
124 Luke Butler 9 Central Valley 20:31.98
125 Chase Bennett 11 Paradise 20:32.42
126 Hunter Norris 12 Foothill (Palo Cedro) 20:32.79
127 Henrik Petersen 11 Wheatland 20:35.55
128 Fernando Flores 11 Hamilton City 20:39.58
129 Christopher Jaeger 12 Hamilton City 20:40.26
130 Andrew Fierce 11 Corning 20:43.58
131 Misael Mendoza 9 Central Valley 20:43.99
132 Seth Kittle 12 Pleasant Valley 20:46.19
133 Nathaniel Meredith 10 Wheatland 20:46.92
134 Cory Walker 12 Corning 20:48.37
135 Lane Gruenwald 12 Hamilton City 20:51.43
136 Wyatt Manchester 12 Yreka 20:56.75
137 Samuel Bakes 12 Yreka 20:59.22
138 Cole Brantingham 11 Hamilton City 21:01.69
139 Ricardo Flores 10 Orland 21:02.06
140 Salvador Valencia 11 Colusa 21:04.19
141 Ramiro Navarro 11 Williams 21:10.97
142 Calvin Ware 11 Corning 21:15.68
143 Andres Rivera 9 Central Valley 21:20.40
144 Michael Guiffre 10 Durham 21:23.42
145 Adam Barsness 10 University Prep 21:29.69
146 Bradley Hess 11 Paradise 21:30.12
147 Garrett Hunt 9 Durham 21:32.04
148 Vivek Prasad 11 Weed 21:41.39
149 Jeff Hewitt 11 Gridley 21:42.95
150 Noah Horario 12 Wheatland 21:47.03
151 Rafael Gomez 11 Williams 21:47.58
152 John Hart 10 Durham 21:48.69
153 Pontus Akerstrom 12 Foothill (Palo Cedro) 21:49.90
154 Ty Reede 12 Sutter 21:50.61
155 Damian Wright 12 Central Valley 21:52.26
156 Quinntin Sette 11 Paradise 21:52.91
157 Collin Brown 12 Central Valley 21:54.44
158 Roberto Hernandez 12 Red Bluff 22:25.82
159 Rocky Rodriquez 11 Red Bluff 22:39.65
160 Brian Quigley 12 Weed 22:43.44
161 Marco Lopez 11 Gridley 22:45.73
162 Dylan Hoskins 12 Paradise 22:47.13
163 Rodger Echeberry 12 Paradise 22:48.98
164 Eric Guerrero 11 Gridley 22:50.75
165 Thane Forrester 11 Etna 22:51.49
166 Noah Kinkade 12 Wheatland 23:23.59
167 David Mcelhiney 10 Mt Shasta 23:25.72
168 Rylan Casey 11 Corning 23:29.00
169 Randy Wilburn 9 Central Valley 24:12.82
170 Johnny Walsh 11 Sutter 24:19.32
171 Francisco Perez 10 Gridley 24:21.26
172 Freddy Worthington 11 Paradise 24:23.75
173 Ben Dobson 9 Central Valley 25:01.98
174 Sean Dillon 12 Corning 26:40.60
175 Cole Moody 12 Gridley 27:38.00
Mens 2.2 Mile Run
=========================================================================
Name Year School Final
=========================================================================
1 Kellen Pierce 9 Chico 12:48.00
2 Jared Lile 10 Lassen 12:56.00
3 Greg Neumann 9 Chico 13:04.00
4 Zackery Paoli 10 Foothill (Palo Cedro) 13:06.00
5 Ryan Keables 10 Pleasant Valley 13:23.00
6 Xavier Simms 9 Pleasant Valley 13:24.00
7 Sam Alexander 10 Foothill (Palo Cedro) 13:29.00
8 James Reese 9 Providence Christian 13:30.00
9 Max Smith 9 Shasta 13:40.00
10 James Elliott 10 Yreka 13:42.00
11 Scott Kampfen 10 Pleasant Valley 13:46.00
12 Dominick Isom 10 Pleasant Valley 13:48.00
13 Tyler White 10 Paradise 13:49.00
14 Blake Chitwood 9 Yreka 13:52.00
15 Creo Dooley 10 Foothill (Palo Cedro) 13:59.00
16 Dominick Lowers 10 Paradise 14:01.00
17 Caleb Guggenbickler 10 Foothill (Palo Cedro) 14:01.00
18 Zach Erickson 10 Chico 14:02.00
19 Bryce Rucker 10 Shasta 14:05.00
20 Conner Armstrong 10 Foothill (Palo Cedro) 14:07.00
21 David Evers 10 Pleasant Valley 14:09.00
22 Jamid Goldfine 9 Chico 14:09.00
23 Cole Stewart 10 Lassen 14:10.00
24 Elvis Valencia 9 Hamilton City 14:11.00
25 Denis Delmarcelle 12 Chico 14:11.00
26 Nero Dotson 10 Red Bluff 14:14.00
27 Gonzalo Ruiz 12 Chico 14:19.00
28 David Snider 10 Chico 14:21.00
29 Erick Campanero 9 Chico 14:23.00
30 Josh Cooley 10 Las Plumas 14:28.00
31 Tayton Moncrief 11 Enterprise 14:35.00
32 Tristin Dunn 10 Red Bluff 14:38.00
33 Bryant Bettencourt 10 Pleasant Valley 14:39.00
34 Trevor Trento 9 Chico 14:39.00
35 Gabe Mancino 9 Redding Christian 14:40.00
36 Dakota Distefano 10 Sutter 14:40.00
37 Tyler Goss 9 University Prep 14:41.00
38 Anthony Poni 9 Red Bluff 14:42.00
39 Daniel Painter 10 Shasta 14:45.00
40 Jesse Thompson 10 Foothill (Palo Cedro) 14:47.00
41 Luke Neuhart 9 Chico 14:48.00
42 Damian Keener 10 Shasta 14:48.00
43 Saeed Saleh 9 Chico 14:51.00
44 Cody Rogers 10 Sutter 14:52.00
45 Addison Hick 10 Sutter 14:52.00
46 Oliver Lohaj 12 Shasta 14:53.00
47 Owen Castagnoli 10 Shasta 14:55.00
48 Jacob Kleimann 10 Paradise 14:56.00
49 Wyatt Morelock 9 Pleasant Valley 14:57.00
50 Caden Pauling 9 Providence Christian 15:01.00
51 Tava Kessler 9 Chico 15:03.00
52 Wyatt Hein 9 West Valley 15:05.00
53 Matt Bustamante 10 Pleasant Valley 15:06.00
54 Liam Groom 12 Red Bluff 15:09.00
55 Jameison Chilton 10 University Prep 15:11.00
56 Jordon Zane 9 Shasta 15:15.00
57 Noe Garcia 12 Corning 15:18.00
58 Takoda Worden 9 Las Plumas 15:20.00
59 Dominic Barbara 10 Chico 15:23.00
60 Tony Rosales 10 Las Plumas 15:26.00
61 Daniel Meza 9 Williams 15:26.00
62 Dylan Whaley 10 Pleasant Valley 15:38.00
63 Joey Martin 10 Sutter 15:46.00
64 Timmy English 10 Colusa 15:47.00
65 Timothy Finn 10 Oroville 15:49.00
66 Joe Hamilton 9 Colusa 15:50.00
67 Hunter Scott 10 Yreka 15:53.00
68 Alejandro Diera 9 Corning 15:55.00
69 Charles Gibson 9 Foothill (Palo Cedro) 16:00.00
70 Daniel Crispino 9 Red Bluff 16:03.00
71 Justin Robertson 12 Chico 16:03.00
72 Tate Gruenwald 9 Hamilton City 16:04.00
73 Cameron Riddle 9 Enterprise 16:06.00
74 Troy Hagwood 10 Yreka 16:14.00
75 Douglas Roberts 10 Pleasant Valley 16:15.00
76 David Adams 9 Chico 16:29.00
77 Cade Roper 9 Colusa 16:30.00
78 Matthew Bradley 10 Durham 16:31.00
79 Nick Schumann 9 University Prep 16:37.00
80 Austin Hancock 9 Las Plumas 16:38.00
81 Gabe Gonzalez 9 Redding Christian 16:41.00
82 Eddie Resendiz 11 Red Bluff 16:43.00
83 Hernan Urena-Valdez 10 Hamilton City 16:44.00
84 Trevor Mendenhall 9 Colusa 16:45.00
85 Ryan Farrell 10 Paradise 16:46.00
86 Jason Bickmore 9 University Prep 16:50.00
87 Juan Melesio 10 Williams 16:53.00
88 Brian Utterback 9 Corning 16:54.00
89 Armond Brundridge 9 Shasta 16:55.00
90 Coy Sevier 9 Pleasant Valley 16:57.00
91 Tyler Vail 10 Paradise 16:59.00
92 Austin Paoli 9 Foothill (Palo Cedro) 17:00.00
93 Josh Addington 9 Pleasant Valley 17:05.00
94 Wyatt Mickelson 9 Pleasant Valley 17:06.00
95 Harry Farrell 9 Pleasant Valley 17:06.00
96 Nathan Taylor 9 Yreka 17:09.00
97 Jonathan Zubia 9 Sutter 17:09.00
98 Ben Davies 9 Colusa 17:12.00
99 Breyden Coma 10 Shasta 17:13.00
100 Austin Cunningham 12 Corning 17:13.00
101 Kyle Melton 9 Oroville 17:14.00
102 Philip Bell 11 Corning 17:16.00
103 Trey Shilts 12 Red Bluff 17:20.00
104 Patrick Mcconnell 10 Lassen 17:24.00
105 Cameron Musler 9 Las Plumas 17:24.00
106 Wilians Vargas 10 Durham 17:29.00
107 Isaac Gonzalez 10 Corning 17:34.00
108 Benjamin Jackson 9 Corning 17:40.00
109 Michael Wiles 10 Las Plumas 17:50.00
110 Lawrence Loughman 10 Pleasant Valley 17:51.00
111 Qaday Robinson 12 Hamilton City 18:08.00
112 Tanner Weimer 10 Oroville 18:08.00
113 Grant Patterson 9 Durham 18:13.00
114 Benjamin Watson 10 Lassen 18:13.00
115 Ryan Mccausland 10 Paradise 18:16.00
116 Drake Russell 9 West Valley 18:19.00
117 Ethan Hyatt 12 Foothill (Palo Cedro) 18:20.00
118 Levi Kaplan 9 University Prep 18:37.00
119 Hassan El Chaaban 10 Shasta 18:41.00
120 Justis Kusumoto 11 University Prep 19:08.00
121 Griffin Campostrini 11 Oroville 19:26.00
122 Dax Wagner 9 Red Bluff 19:26.00
123 Cameron Lee 9 Corning 19:33.00
124 Mauro Mendoza 10 Williams 19:50.00
125 Owen Nielson 9 Lassen 20:10.00
126 Liam Deming 10 Corning 22:46.00
127 Alexander Tapia 12 Williams 24:01.00
128 Brian Lack 12 Williams 24:03.00
129 Conor Miller 9 Foothill (Palo Cedro) 24:03.00
Womens 3 Mile Varsity
=========================================================================
Name Year School Final
=========================================================================
1 Natalie Ulloa 10 Enterprise 18:54.51
2 Hannah Davis 12 Shasta 19:03.55
3 Alexa Flagg 12 West Valley 19:09.30
4 Jenna Storms 12 West Valley 19:24.19
5 Meri Krier 10 Yreka 19:30.95
6 Shalynn Fullerton 12 Enterprise 19:41.14
7 Anna Lewis 11 Central Valley 19:42.95
8 Belle Moran 11 Redding Christian 19:43.37
9 Karly Gutermuth 10 Trinity 19:43.90
10 Celeste Wilson 11 Chico 20:04.65
11 Miranda Avalos 10 Shasta 20:13.36
12 Jessalyn Ayars 10 Chico 20:16.04
13 Talia Swangler 11 Paradise 20:18.14
14 Amarisa Miranda 11 Lassen 20:23.46
15 Naomi Renfroe 10 Red Bluff 20:26.50
16 Ellie Coffee 10 Durham 20:36.09
17 Olivia Lindsey 9 Redding Christian 20:46.05
18 Annie Jolliff 12 Chico 20:48.69
19 Nicole Dully 11 Pleasant Valley 20:50.40
20 Georgina Quinn 11 Chico 20:53.03
21 Kamryn Jackson 10 Yreka 20:53.97
22 Laurel Durbin 10 Foothill (Palo Cedro) 20:55.17
23 Mae Huang 9 Shasta 21:01.42
24 Jasmyne Aragon 9 West Valley 21:02.84
25 Abby Murch 12 Central Valley 21:06.08
26 Cassie Day 12 Yreka 21:10.14
27 Nicole Renfroe 11 Red Bluff 21:13.87
28 Corina Lange 12 Yreka 21:14.34
29 Alyson Zoellin 12 Sutter 21:24.42
30 Taylor Ford 12 Sutter 21:25.27
31 Madeleine Moyer 12 Mt Shasta 21:26.74
32 Mallory Ward 11 Yreka 21:27.21
33 Natalie Renfroe 12 Red Bluff 21:29.20
34 Sydney Pruett 12 Enterprise 21:30.25
35 Chantelle Borges 11 Enterprise 21:33.20
36 Michaela Crescetelli 11 Chico 21:39.23
37 Daria Drake 10 Shasta 21:39.53
38 Alysa Merrifield 10 Las Plumas 21:40.22
39 Lacey Jackson 10 Yreka 21:43.15
40 Kaitlin Morgado 9 Las Plumas 21:43.56
41 Taryn Burns 9 Modoc 21:44.00
42 Marron Bahen 9 Etna 21:47.65
43 Clara Toubes 11 West Valley 21:54.20
44 Emily Erlendson 11 Pleasant Valley 22:00.25
45 Alethia Quirmbach 10 Yreka 22:02.07
46 Casey Burns 12 Modoc 22:02.80
47 Stephanie Gouveia 12 Modoc 22:07.39
48 Malene Kavanagh 12 Chico 22:09.32
49 Arianna Brooks 11 Yreka 22:10.04
50 Natalie Davis 12 Durham 22:12.22
51 Abby Manley 11 Mt Shasta 22:15.63
52 Zoe Humphrey 11 Enterprise 22:16.03
53 Alexis Osborn 11 Shasta 22:27.59
54 Kenslie Nicolaides 12 Paradise 22:33.01
55 Adrianna Abele 10 Colusa 22:34.63
56 Lauren Nicholaw 9 Las Plumas 22:39.22
57 Carolyn Bringolf 11 Pleasant Valley 22:45.03
58 Kaitlyn Solano 12 Yreka 22:48.97
59 Veronica Gonzalez 12 Durham 22:50.98
60 Katelyn Sohnrey 9 Durham 22:55.23
61 Cassandra Taylor 12 Las Plumas 23:00.98
62 Melia Matthews 11 University Prep 23:03.85
63 Grace Swift 10 Sutter 23:08.75
64 Rayleen Matheson 12 West Valley 23:10.81
65 Samantha Havens 11 Las Plumas 23:15.30
66 Logan Babcock 11 University Prep 23:19.51
67 Lauren Moxon 11 Chico 23:20.56
68 Megan Stauffer 10 University Prep 23:20.95
69 Jasmine Napenas 12 Wheatland 23:22.42
70 Madelyn Binning 12 Modoc 23:23.12
71 Cindy Cohen 11 Modoc 23:28.34
72 Kayla Exum 10 Red Bluff 23:29.76
73 Amber Jensen 11 Shasta 23:31.19
74 Molly Steindorf 12 Chico 23:33.11
75 Daisy Brose 12 Red Bluff 23:39.21
76 Isabelle Haeckel 10 Central Valley 23:44.86
77 Chelsea Morrow 12 Foothill (Palo Cedro) 23:50.60
78 Mollie White 9 University Prep 23:52.14
79 Tesa Jepsen 12 Enterprise 23:57.13
80 Taylor Brooks 12 Pleasant Valley 23:57.62
81 Alyson Lacko 12 Chico 24:00.38
82 Ivette Landeros 9 Williams 24:05.58
83 Lauren Lichtenberger 11 Wheatland 24:08.57
84 Berenice Chavez 10 Red Bluff 24:10.20
85 A Class 12 Mt Shasta 24:15.20
86 Brennah Payne 12 Gridley 24:16.28
87 Sonia Hitchcock 11 Chico 24:19.34
88 Hanna Prater 11 Sutter 24:20.17
89 Emma Swift 11 Sutter 24:20.65
90 Katerina Knapp 10 Enterprise 24:22.27
91 Sacha Dejong 12 Pleasant Valley 24:37.19
92 Maia Young 11 Chico 24:41.64
93 Cassie Gibson 10 Gridley 24:42.17
94 Jessica Miranda 12 Chico 24:50.37
95 Tawanny Granados 9 Wheatland 24:57.62
96 Taylor Gardner 12 Enterprise 25:01.85
97 Kailey Newkirk 9 Las Plumas 25:07.95
98 Sarah White 11 Paradise 25:28.35
99 Jasmine Quintana 11 Corning 25:29.60
100 Allison Winning 12 Red Bluff 25:30.62
101 Angelica Rodriguez 10 West Valley 25:32.41
102 Mei Lin Domanski 9 Mt Shasta 25:33.52
103 Jazmin Gonzalez 9 Wheatland 25:55.72
104 Ashlyn Widell 12 Wheatland 26:15.90
105 Joelyn Stirton 9 West Valley 26:22.38
106 Jessica Stotlon 10 Durham 26:26.66
107 Ida Riis 12 Gridley 26:33.94
108 Andrea Rivera 11 Central Valley 26:39.81
109 Diana Alcala 11 Corning 26:46.88
110 Krystal Rubio 12 Mt Shasta 27:03.26
111 Marann Murphy 12 Pleasant Valley 27:17.92
112 Emma Boots 12 Oroville 27:24.34
113 Yecenia Landa 10 Williams 27:34.86
114 Savannah Mischel 12 Wheatland 27:35.43
115 Katie Schroeder 10 University Prep 27:43.91
116 Leslie Perez Garcia 11 Gridley 27:58.04
117 Lizzy Applegate 12 Pleasant Valley 28:08.09
118 Megan Husa 11 Durham 28:16.98
119 Becky Weed 12 Mt Shasta 28:34.51
120 Herendida Rivera 11 Williams 29:37.05
121 Kiana Flores 9 Wheatland 29:42.46
122 Dayanne Fuentes 12 Gridley 30:04.41
123 Olivia Brodmerkle 9 Central Valley 30:17.64
124 Anna Thornton 11 Mt Shasta 30:24.14
125 Victoria Knighten 10 Central Valley 31:54.11
126 Anna Rios 9 Williams 31:54.11
Womens 2.2 Mile Run
=========================================================================
Name Year School Final
=========================================================================
1 Meah Bush 9 Shasta 16:02.56
2 Kaytlyn Nather 10 Chico 16:03.43
3 Aislinn Matagulay 9 Shasta 16:16.52
4 Bianca Rodriguez 9 Hamilton City 16:27.13
5 Kaylee Langenhorst 10 Lassen 16:36.42
6 Mariana Gonzalez 10 Hamilton City 16:39.76
7 Brenna Nunes 10 Shasta 16:42.04
8 Emerita Mcgurk 11 Chico 16:42.62
9 Kassie Finley 11 Chico 16:43.18
10 Daniela Galvan 10 Chico 16:44.63
11 Chloe Headrick 10 Shasta 16:45.72
12 Georgia Kunau 9 Red Bluff 16:49.29
13 Madison Saddoris 10 Foothill (Palo Cedro) 16:55.60
14 Gisselle Flores 9 Hamilton City 16:56.81
15 Jenna Sobrero 9 Paradise 16:57.21
16 Suzanne Franklin 9 Pleasant Valley 17:02.45
17 Mckenzie Adams 9 Yreka 17:07.58
18 Jalen Parrott 10 Paradise 17:11.36
19 Mallory Cummings 9 Hamilton City 17:12.95
20 Nicole Degenaro 10 Shasta 17:17.04
21 Makayla Polito 10 Pleasant Valley 17:26.17
22 Ariel Mota 10 Chico 17:38.09
23 Tiffany Hoodenpyle 10 Foothill (Palo Cedro) 17:44.38
24 Devin Griffith 10 Williams 17:47.21
25 Michaela Brantingham 9 Hamilton City 17:48.44
26 Hannah Rhoads 9 Shasta 17:49.99
27 Karla Raigoza 10 Chico 17:52.88
28 Lilli Krier 11 Yreka 17:59.05
29 Ellie Marsh 9 Shasta 17:59.99
30 Emely Ramos 11 Hamilton City 18:02.07
31 Naomi Thurman 9 Foothill (Palo Cedro) 18:02.73
32 Hailey Bethards 12 Chico 18:03.34
33 Anna Forcher 10 Foothill (Palo Cedro) 18:03.87
34 Nicole Sinderson 9 Shasta 18:04.31
35 Korbett Jones 10 Foothill (Palo Cedro) 18:08.54
36 Ryann Woods 10 Pleasant Valley 18:11.97
37 Molly Lane 9 Chico 18:18.25
38 Patzy Fuentes 10 Chico 18:19.10
39 Alaina Martine 10 Pleasant Valley 18:20.78
40 Cora Miller 10 Chico 18:24.79
41 Charlotte Dessaint 12 Chico 18:25.22
42 Bailey Fisher 11 Yreka 18:30.34
43 Walmann Jasmine 9 Chico 18:33.42
44 Jazmine Munguia 10 Chico 18:36.88
45 Rebekah Leedy 10 Foothill (Palo Cedro) 18:37.92
46 Marissa Budesilish 9 Yreka 18:38.96
47 Lexi Pritchard 10 Red Bluff 18:41.12
48 Lauren Speicher 9 Paradise 18:41.44
49 Natalie Harris 9 Chico 18:46.98
50 Alana Seigner 10 Red Bluff 18:51.65
51 Sydney Cutright 10 Shasta 18:52.18
52 Cheyann Huff 10 Sutter 19:03.21
53 Ella Gallego 12 Hamilton City 19:04.00
54 Brooklyn Graham 9 Paradise 19:12.87
55 Lydia Jerry 9 Yreka 19:16.74
56 Sierra Hall 10 Pleasant Valley 19:27.25
57 Kayla Sanchez 10 Oroville 19:34.87
58 Ashley Ayers 10 Oroville 19:37.21
59 Abee Sabo 9 Red Bluff 19:43.48
60 Angelina Orozco 9 Gridley 20:02.91
61 Flor Cruz 9 Williams 20:06.61
62 Laura Rivera 10 Williams 20:07.64
63 Whitney Wagner 9 Pleasant Valley 20:13.32
64 Sarina Bray 9 Mt Shasta 20:14.91
65 Lynette Garcia 11 Hamilton City 20:15.35
66 Lizzy Mercado 9 Pleasant Valley 20:32.74
67 Sydney Montgomery 9 Corning 20:50.23
68 Hailey Pritchard 12 Red Bluff 20:52.26
69 Autumn Scholzen 10 Red Bluff 20:54.86
70 Elizabeth Lee 11 Chico 21:01.57
71 Hannah Scholzen 12 Red Bluff 21:02.21
72 Arelis Rios 10 Williams 21:03.77
73 Abigail Fierce 9 Corning 21:11.20
74 Cherish Denney 9 Chico 21:27.61
75 Katrina Reed 10 Lassen 21:36.78
76 Hailee Birondo 9 Shasta 21:45.62
77 Natalie Brown 10 Red Bluff 22:03.96
78 Tessa Burch 11 Red Bluff 22:13.13
79 Alyssa Santillan 9 Williams 22:15.77
80 Jacklyn Jones 10 Red Bluff 22:23.54
81 Lilly Ober 9 Chico 22:39.63
82 America Gomez-Mora 10 Chico 22:57.54
83 Vianey Salazar 9 Williams 23:04.12
84 Wrenna Williams 10 Mt Shasta 23:17.93
85 Lacey Peddicord 12 Foothill (Palo Cedro) 23:22.23
86 Maisy Mchenry 10 Anderson New Technol 23:30.68
87 Shyanna Shearer 11 Shasta 23:35.46
88 Adriana Vega 10 Williams 23:40.15
89 Alexsandra King 10 Paradise 23:57.18
90 Gabriela Orozco 12 Williams 25:16.40
91 Nayeli Velazquez 9 Williams 26:04.18
92 Gennesis Ospina 11 Chico 26:06.08
93 Grecia Flores 12 Williams 26:42.28
94 Victoria Souza 9 Williams 26:42.83
95 Oliviarose Williams 9 Yreka 27:09.42
96 Sandra Tapia 9 Chico 27:09.42
Like·Comment·Share·E-mail·194394 views
|